10 Ocak 2016 Pazar

ecstasy beyine etkileri


Ecstays beynin vücut fonksiyonlarını ve hareketini düzenleyen bölümündeki kimyasallarla etkileşime geçer.normal insanların beyinlerinin ürettiği kimyasallarin normal formunda istikrarlı kalmalıdır buna dışarıdan müdahaleyle kimyasal işleyişini dogaldan yapaya geçiren madde alınması kişinin psikolojik ve fiziksel işleyişini bozar. Beyindeki bu kimyasal değişiklikler ecstasy kullanan kişilerin hareketlerinin öngörülemez olmasını ve şiddete meyilli hale dönmesini saglar.
Ecstays beynin serotonin üretim seviyeleri üzerinde etkiye sahiptir.serotonin kişinin duygu davranış ve hafıza fonksiyonlarında önemli rol oynar ve beyinin ürettiği bir kimyasaldır.ecstays kişide yapay serotonin üretiminde etkili olur ve bağımlı hale gelir.zamanla ecstasy beyin hücrelerinde harabiyete neden olur ağır zararlar verir.
Ecstasy tolerans geliştiren yanı doz arttırma gerektiren bir maddedir.kişi devamlı olarak diğer seferde yakaladı hazi almak için dozu arttırmak zorunda kalır.iş ve sosyal yaşamı sekteye uğrar.psikolojik ve fiziki değişiklikler baş gösterir.önemli zamanını bağımlı hale geldiği hapin peşinde koşarak geçirir.her maddeyi akışında beyindeki hücreler daha fazla yok olur fiziki görüntüsünde kötüye giden değişiklikler oluşur.

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz