12 Ocak 2016 Salı

alkol bağımlılığının yanlis ve dogrulariAlkol bağımlılığını tanıma
Alkol bağımlılığı sık rutin bir şekilde alınıp bir sure sonra saati ve yeri belli olmaksızın alınan alkollun bedeni fiziki ve psikolojik olarak esir alınmasıdır.kişi alkole karşı şiddetli arzu oluşturur.
Alkol bağımlılığı aşağıdaki işleyişi kişiye yaşatır.
TOLERANS:alkolün uzun sure kullanımıyla ortaya çıkan aynı etkiyi yakalamak için zamanla direnç kazanan vücuda daha fazla alkol almasıdır.
Yoksunluk belirtileri: sabah kalktığında ellerde titreme terleme huzursuzluk ve alkol isteği oluşuyorsa kişi fiziksel  bağımlı hale gelmiştir ve yardım alması gerekir.
Kendini kaybetme: bağımlı alkol aldığında devamlı kendini kaybediyor etrafına rahatsız edici ve kendinden soğutan hareketlerde bulunuyor ise kişi psikolojik bağımlı hale gelmiş ve beynini ve dürtülerini kontrol edemiyordur.ornek.cinsellik bir durtudur aslında.tecavuz vakalarının özüne bakarsanız savunmasında genelde co ğu sarhoş olduğunu hatırlamadığını söyler.
Alkolle ilgili yanlış bilinenler
- alkol fiziksel bağımlılık yapmaz..yanlış
Alkol uzun kullanım sonrası kişide alkolün içeriğine karşı bağışıklık oluşur vücudun siraadan bir su yemek gibi alkolude as erer.alkol olmadığında şiddetli fiziksel acılar ve sıkıntılar onu beklemektedir.
- alkolün yanında meze olursa etkisi azalır..yanlış
Alınan gıdaların alkol emici özelliği olmaz.alınan ortalama bir duble içki bir saat vücutta etkisini gösterir. Siz nekadar iceraeniz etki o derece uzun ve  şiddetli olur.
- iradesi zayıf kişiler alkol bağımlısı olur...yanlış
Alkol son derece bağımlılık yapan bir maddedir.TOLERANS geliştirir buda bağımlı yapar demek zaten.

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz