12 Ocak 2016 Salı

alkol bagimliligi tedavisi


Alkol bağımlılığı tedavisi
Detoks programı
Alkol bağımlılığı tedavisinde ilk adım detoksdur. Alkolün oluşturduğu fiziksel bağımlılık dan kurtulmak için vücut alkolden arındırılır.detoksdur esnasında çekilme belirtileri olur ama tabbi gözetim altında ve gerekli ilaçlarla siz bunu en hafif şekilde en az sıkıntıyla atlatirsiniz.aşırı bağımlı olmayan kişiler eğer kendilerine güvenleri var ise bunu ebdede atlayabilirler.bazı ilaçlar detoks esnasında oluşacak çekilme sendromlarini hafifletmede yardımcı olucakdir.
Alkol tedavisi
Alkol tedavisi bir dizi program gerektiren ve her kişiye özel bir tedavi sureci gerektir.tedavi sürecinde  danışmanlık aldığınız psikoloğun uz sizi detoksdur sonrası sosyal yaşama hazirlar.
Tollu seanslar uygulanır sizin gibi dıger hastalarla sohbet birbirini dinleme destek ve moral gibi etkinlikler sizi yalnız olmadığınızı başarabileceğini motive eder.
Eğer alkol tedavisi olmaya karar verdiyseniz aşağıdakileri kafaniza not alın
Sadece detoksdur yapıp ilaçla kısa zamanda arkası gelmeyen desteksiz tedavi programlarını secmeyiniz.detoksdur belki de işin en kolay yanı.önemli olan tedavi şekli sizi sosyal yaşama iş hayatına topluma yeniden kazandıran,sizin kendinize güvenini zi ruh sağlığınızı hayata bakisinizi olumlu hale getirecek programlar olmalıdır.uygun psikolog toplu ve tek seanslar denemeler ile sizi sadece fiziki değil psikolojik olarak da hazırlanmalı aldığınız tedavi.
Eğer başka bir ruhsal sorunumuz var ise anksiyete bibolar bozukluk depresyon yada ağrı gibi bunlarda alkole yonelmenize sebebiyle olucakdirki öncelikle bunlar içinde tedavi başvurusu yapmalısınız.
Alkol tedavisi sadece hastahane detoks toplu seans ws değildir.dizinde iradeli güçlü olmanız gerekmkde manevi yonunuzu geliştirmeniz lazımdır.gerekirse dinimiz her ne olursa olsun din adamlarından çekinmeden paylaşın durumunuzu size yardımcı olmalarını manevi yonunuzu geliştirmelerini isteyin.bu sizi inanın psikolojik olarak çok rahatlatacak yaşadığınız alkollü hayata boş bakışlar atmanizi sağlayacaktır.

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz