11 Ocak 2016 Pazartesi

alkol bagimliligi ve sebebleri


Alkol bağımlılığı sebebleri ve etkileri
Alkol bazı kesimlere gore bir kultur bazılarına gore bir dert dostu, bazisina eğlence bazisna var olma aracı,bazisina bir olmazsa olmaz.biz son ikisiyle ilgileneceğini.çünkü biri bağımlı diğer yakın.iş okul,ev aile vi sorunlar ,yasal sıkıntılar,kendine güvensizlik,korkularından kurtulma,genlerden gelen miras,ne derseniz diyin.bunlar gibi bisuru sebebi vardır alkol bagimlisinin. Ve ironidir çözüm sandığımız şey aslında o sorunların bizzat kaynağıdırlar aslında.alkol bağımlılığı koyudur zordur ama kurtulunabilir.
Alkol bağımlılığı
Alkol Bagimlisi kişi alkol almadığı da olumsuz reaksiyonlar verir,fiziksel sıkıntılar yaşar.bağımlı sonuçlarını bildiği halde içmeye devam eder.ailesi yıkılır mali durumu çöker kariyeri biter ama içer.
Bağımlılık da değişir.bazıları daha fazla risk altındadır özellikle ailesinde alkol bağımlılığı olan kişiler alkol bağımlı olma ihtimali diğerlerine gore daha yuksekdr. Ruhsal sıkıntıları psikolojik hastalığı olanlar depresyonda olanlar alkole daha meyillidir.kolay bulunan her yerde satılan uyuşturucu gibi yasal bir cezası olmayan alkol çok daha kolay bu saydiklarimk bağımlı hale getirebilir.
Alkol Bağımlılığının belirtileri
Alkol aldığınız zamanlar sabaha hiç bir şey yada çok azsey hatirlamak
Bir iki kadehle yetinirim diye başlayıp şişenin dinini gorene kadar iciyorsa
Sadece içince rahatliyorsa ,ortama gruba ancak içince adapte oluyorsa içmeden eglenemiyor konusamiyorsa
Her sabah pişmanlık hisedip bir daha icmemeye ant içip akşamına dayanamayıp gene iciyorsa
İçki içmesini sakliyorsa gizli içmeye çalışıyorsa ,biri gördüğü de hesap vermeye çalışıyorsa,ya ile bende bi ladeh içip eve gidicekdim gibisinden
Aile icnde sorun yaşıyorsa topluma ayak uyduramiyorsa ,maalesef ya alkol bagimlisiniz yada o yoldasiniz.
Yukarıdaki durumlar sizde yada yakınımızda mavcutsa konuşmada yardım almakda fayda vardır.

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz