arkadaslar okudugunuz yazılarımıza yorumlarınızı sorularınızı önerilerinizi hertürlü bilğiyi lütfen çekinmeden yazınız,birbirimizi bilğilendirelim ,merak ettiklerimizi öğrenelim

sigarayi birakmak icin etkili tedavi gerekirTütün bağımlılığı genellikle birden fazla bırakma girişim ile bırakılan bagımlılıgı yüksek  kronik bir hastalıktır. kullanıcıların çoğu bırakırken destek alırken bir kısımda kendi iradesiyle bırakmaya çalışmış başarılı olanlar olmussada destek alanlara oranla daha başarısız olmuslardır. 

 Davranışsal müdahaleler (danışmanlık) ve ilaç  sigara bırakmaya yardımcı olabilir, ancak danışmanlık ilaç kombinasyonu ve kararlılık hepsi bir arada olunca daha etkilidir.

Davranış Tedaviler

Davranış tedavileri kendi kendine bırakmaya çalışanlara  bireysel danışmanlık psikolojik destek ve ialç tavsiyesinde bulunurlar.bunlar arasında akapuntur hipnoz gibi degişik tedavi secenekleride mevcuttur.. bu tedavi yönteminde  kişi yüksek riskli durumları tanımak ve onlarla başa çıkmak için başa çıkma stratejileri geliştirmek için sigaranın yoksunluk etkilerini tanımak ve önlem almak için psikolojik destek alırlar.. terapi yontemiyle siğarayı bırakmıs bir çok insan vardır..bunların çoğu ilaç kullanmakdan ziyade iradelerini ğeliştirmiş gerekli psikolojik destegi almış destek almadan bırakanlara göre daha hazırlıklı ve kolay bir şekilde sigaradan uzaklaşmış kesimlerdir.

Nikotin Replasman Tedavileri

Nikotin replasman tedavileri  sigara bırakma tedavisinde kullanılmak üzere tıbbi ürünlerden destek alarak tedavi olmus kişilerdir.nikotin sakızı, nikotin bandı   spreyler, soluma cihazları wb gibi destekleyici ürünlerle yoksunluk sendromunu en aza indirgeyen ilaçlar bugun çoğu insanın siğarayı bırakmasında çok yardımcı olmuslardır.. ama uzmanlara göre ilaç tedavisi artı davranışssal terapi yontemi bir arada kullanıldıgında bırakma olasılıgı çok daha fazla olmakla beraber süreç daha geçmektedir..

son zamanlarda ilaç konusunda özellikle bupropion içerikli ilaçlar zyban  Champix gibi kendisini kanıtlamış ilaçlar kullanıcı siğarayı bırakmadan ilaçlarla beraber bir süre daha içmeye devam ediyor..bagımlı ilaçların etkisiyle zaman içerisinde kendiliğinden siğaradan tiksiniyor ve içmeyi kesiyor.


Güncel Tedavi Araştırma

Bilim adamları şu anda yeni sigara bırakma tedavilerini  geliştirmek için bir çok araştırma yapmaktadır.gelişmeler   ümit vericidir , nikotine karşı kanın bagısıklık sistemini ğüçlendirerek nikotin tarafından beyine giden etkilerini bloke etmeye yonelik çalışmalar devam etmektedir.bu amaçla bilim adamları bir aşı geliştirme çalışası içerisindeler..


SIGARA, son yazılar, Champixi zyban,bupropion,sigara bırakma ilaçları,sigara nasıl bırakılır,sigara bırakmak için akapuntur hipnoz,puro bagımlılıgı,sigara krizleri kaç gün sürer

Devamını oku...

sigaranin beyine etkileri

Sigara ve puro, pipo tütünü, ve çiğneme tütün nikotin içeren  ileri derecede bagımlılık yapıcı  tütün-diğer formları kolay bagımlı olunan zor bırakılan maddelerdir..

Nikotin kolayca kan tarafından emilen ve vucuttan atılması bırakılsa dahi yıllarca süren bagımlılıgı yüksek yüzyılımızın hastalıklı maddesidir.. Tipik bir sigara içen sigara yaktıgında 5 dakikalık bir süre boyunca sigara 10 mg katran zift ws alacak. Böylece, yaklaşık 1 ½ paket (30 sigara) sigara bir kişinin günlük her gün 300 mg bunun gibi yüzlercesini bulan katkı maddelerini vucuda sokması demek.

Kana girdikten sonra, nikotin hemen hormon epinefrin (adrenalin) i serbest bırakmak için böbreküstü bezleri uyarır. Epinefrin merkezi sinir sistemini uyarır ve kan basıncı, solunum ve kalp hızı artar.

Beyin yollarını kontrol eden ödül ve zevk etkiler için üretilen  nörotransmiter dopamin, kokain, eroin ve esrar, nikotin gibi yapay dopamin üreticileridir.. bu yapay dopamin üretimi sonucu beyin dopamini kendi salğılayamaz duruma ğelir ve nikotin ihtiyacı hiseder..zaman içerisinde kullanıcı dopamin seviyesini aynı tutmak için aldıı miktarıda yükseltir,buda beynin artık normal işlevinin yerine getirememesi salgıladıgı doğal enzimleri nikotin ve diğer uyuşturucular gibi yardımlarla ancak işlevsel duruma gelirki buda beyinde büyük tahribat demektir.. Çalışmalar, asetaldehit gibi tütün dumanı ek bileşikleri, beyin üzerinde nikotinin etkilerini artırmak amacıyla kullanılan binlerce katkı maddelerindendirr.

bagımlı siğarayı bırakmak istediğinde , sinirlilik, dikkat güçsüzlüğü, uyku bozuklukları, iştah artışı ve tütün için güçlü bir istek gibi yoksunluk belirtileri yaşar. siğarayı bırakırken destek almak kullanılabilecek bazı ilaçlar özellikle buprepion gibi siğara bırakmaya yardımcı ilaçlar bu bırakma evresinde oluşan kötü his ve fiziksel durumları en aza indirger..


sigara ve alkolün zararları, sigarayı bırakmak, sigara bırakma hattı, sigara alerjisi, sigara bırakma ilacı, sigara dumanındaki gazlar, SIGARA, bedava sigara bırakma

Devamını oku...

kafein ve yuksek tansiyon

 
kafein, kafein yüksek tansiyon, kafein  yüksek kan basıncına neden olurmu, UYUSTURUCUYA HAYIR, kafein bagımlılıgı, kafeinli içecekler,

Kafein eger sizde  yüksek tansiyon yoksa bile, kan basıncında kısa, ama ani artışa neden olabilir. . Kafein damarların genişlemesine yardımcı olan hormonun etkileşime geçmesine neden olabilir..  

kafein böbreküstü bezlerini  kan basıncı arttırmak için neden olan adrenalinin daha fazla serbest kalmasına neden olabilmektedir.
Düzenli olarak kafeinli içecekler içenlerle içmeyenler arasında yapılan arastırmada düzenli içenlerin kan basıncı daha yüksek çıkmıstır. Düzenli olarak kafeinli içecekler içmek bagımlılık için tolerans geliştirmektedir.ama şuda varki kan basıncının çıkması kişiden kişiyede degişmektedir. Sonuç olarak, kafein, kan basıncı üzerinde uzun süreli bir etkisi bulunmamaktadır.  kafein yaşlı ve  aşırı kilolu olan kişilerde güçlü bir kan basıncı artan etkisi gibi yapabilmektedir.tabi aşırısı alındıgında.

Eğer yüksek tansiyon varsa,kafeini sınırlamak ve dktorunuza başvurmanız gerekmektedir.  Eğer kan basıncı üzerinde kafein etkisini endişe ediyorsanız, bir gün içerisinde 200 miligram  kafein miktarını sınırlayın... 

 Kahve ve diğer içeceklerde kafein miktarı markaya göre değişir unutmayın. ayrıca egzersiz ve spor zaten kan basıncısınızı ve kalp atımınızı hızlandıracagından spor öncesi kafein alımından kaçının.

eger kafeinin tansiyonunuzu yükseltiğinizi düşünüyorsanız evde bunu deneyebilirsiniz.30 ve 60 dakikalarda birer fincan kahve için içmeden önceki degerlerle 30 ve 60 dakikadaki degerlerinizi ölçün..

yükselme varmı yokmu ğörürsünüz. eger kafein bagımlısıysanız ve bırakmak istiyorsanız bir iki hafta içerisinde yavas yavaş bırakın,aksi takdirde başağrıları ortaya çıkabilir.
Devamını oku...

kafein ve kalp hastaliklariKafein birçok metabolik etkileri vardır. Örneğin,
  • kafein  merkezi sinir sistemini uyarır.
  • kafein  adipoz (yağ) dokusundan serbest yağ asitleri ni serbest hala getirir.
  • kafein  su kaybına yol açabilir böbrek sorunları idrar sorunlarına sebeb olabilir.

Kafein kahve, çay, alkolsüz içecekler, çikolata ve fındıkda bulunmaktadır. Yüksek kafein alımının kalp sorunları riskini artırır.. kafein ile ilğili koroner kalp hastalığı çalışmaları  devam etmektedir.

Birçok arastırma kafein, kahve içme ve koroner kalp hastalığı arasında doğrudan bir bağlantı olup olmadığını görmek için yapılmıştır.  

Sonuçlar çelişkilidir. bu çalışmalar kişinin iş stresi diyeti ws gibi diğer nedenlerle alakalıda olsa kafein fazlası kalp sorunlarını etkilemektedir.Ancak, orta kıvam kahve içiminde 1 2 fincan  zararlı görünmemektedir.

Kafeine alışkın bireyler kafein alımının son 24 saatinden  sonra "kafein yoksunluk" sorunları yaşayabilirler. Bu 24-48 saat içinde kaybolmaktadır. En önemli belirtisi baş ağrısıdır. Ayrıca anksiyete, yorgunluk, uyku hali ve depresyon hissedebilirsiniz.

Devamını oku...

kafein bagimliligi

 

Kafein kahve, çay, alkolsüz içecekler, çikolata, kola fındık ve bazı ilaçlar da bulunan bir maddedir.

 Bu, merkezi sinir sistemini uyarıcı etkiside  dahil olmak üzere vücudun metabolizması ile ilgili birçok etkisi vardır. kafein uyanık kalmak gibi enerji ve dikkatini toplayabilme gibi durumlarda başvurulan başlıca maddedir.çoğu yasal maddelerin içerisinde olması ve zararlı gibi gösterilmemesi onu daha kullanışlı ve cazip hale getiriyor.Çoğu insan için, kahve iki ila dört bardak bir gün içinde kafein miktarı zararlı değildir.Ancak, çok fazla kafein, huzursuz, endişeli ve sinirli yapabilir. Aynı zamanda uykusuzluk  ve baş ağrısı, anormal kalp ritimleri, veya başka sorunlara neden olabilir.Eğer kafein alımını bir anda  durdurursanız, yoksunluk belirtileriçıkabilir

Bazı insanlar diğerlerine göre kafein etkilerine karşı daha duyarlıdır. Onlara kafein kullanımını sınırlamak gerekir. özellikle hamile ve emziren kadınlar kafeinden elinden geldiğince uzak durmalıdır.. 

 Bazı ilaçlar ve besin takviyeleri kafein ile etkileşime girebilir. Eğer kafeinin sizin için güvenli olup olmadığı konusunda sorularınız varsa, sağlık kuruluşu ile konuşmalısınız

Devamını oku...

kokain ileri kullanimda kalici depresyona neden oluyor

kokain..dünyada eroinle beraber en çok tüketilen  fiyat olarak en pahalılarından ocak söndüren hayat bitiren eroin gibi yüksek derecede bagımlılık yapıcı özelliğe sahip zengin içecegi olarakda bilinen uyuşturucu türü..


ğeçenlerde okudugum bir makelede amerikada bir ünüversite tarafından yapılan bilimsel bir araştırma sonucu kokain düzenli olarak kullanan kişilerde kalıcı depresyon hastalıgını insana bırakıyor.
aslında diğer uyuşturucu türlerindede bu mevcut ama kokain kadar kalıcı olmuyor ,sebebi ise kokainin ,eroin gibi ilk  içişlerden sonra zamanla oföri duyguyu yani insanın kafasını iyi etmesi duygusunun yokolmayısıdır..kokain ne kadar uzun süre içilirse içilsin her zaman öföri duyguyu yaşatır..bu yüzdendir ona zengin içeceği deniliyor..depresyon hastalıgına yakalatmasının sebebi ise bu devamlı olarak öföri duygunun oluşmasından dolayı kaynaklaşıyor.

   kokain uzun süreli kullanımlarda beyindeki zevk keyf hoşnutluk neşe gibi bölümleri büyük oranda zarara ugratmasından kaynaklaşıyor.beynin ürettiği doğal endorfin akışını tamamen kokain alımına baglıyor.

kokain alımında beyindeki dopamin salgılama olayı diğer uyuşturucu türlerine göre çok daha fazla yukarı çıkıyor..beyin bunu normal yollarda çok ani ve etkili duygusal olaylarda çıkarırken kokain kullanıcı sık sık aldıgı uyuşturucu sebebiyle bunu ğün içerisinde devamlı yaşamakta ,kokainin bırakılması sonucunda ise beynin alışdıgı o dopamin mikatrı üretilememekte ,üretilen ise kişiye yetmeyip hoşnutsuzluk mutsuzluk ğibi dugulara kapılıp kişi tamamen sıkıntıya hiç birşeyden keyf almamaya ve depresyona ğiriyor.
bagımlı bir toplulugun içerisinden opiyat kullancıları antidepresan bagımlıları alkolikler ve kokain kullanıcıları arasında yapılan deneysel test ve psikoljik görüşmeler sonucunda diğer bagımlılara kıyasla kokain kullancıları daha az endorfin salgılarken  daha fazla hosnutsuzluk keyfsizlik hisleri yaşamaktaydı.
 bu bulgular sonucunda kokain kullancıların beyindeki zevk bölümünü tahrip ettiklerini dopamin seviyelerini düşürdüklerini beyine kalıcı zarar verdiklerini bunun sonucundada hayata bagılıklarını mutlulugu ws gibi depresyonun baslıca düşmanlarını yok ettiklerini ğörmekteyiz.

kokain anlık ve kısa vadede sahte mutluluklar yaşatsada bu anlık sahte mutluluklar sizi bir ömür boyu mutsuz umutsuz yapabilir hatta ğirilecek depresyon sonrası kişiyi intahara kadar götürebilmektedir.

Devamını oku...

suboxone nin vucuda etkileri


buprenorfin..eroin ve benzeri olan diğer opiyat maddelerini kişi almadıgında kriz diye tabir edilen şiddetli çekilme belirtileri olur..suboxone bu çekilme belirtilerini en aza indirğeyen içerisinde buprenorfin denilen madde ile kişinin çekilme esnasında normal yaşamasını sağlayan ilaçdır.eroin ve diğer opiyatlar beyinde bulunan nü reseptörleri denilen bölüm kısaca kafa yapan bölümü etki edip harekete geçirirler.işte suboxonenin içerisindeki etkin maddeler bu nü reseptörlerine baglanıp geri çekilme belirtilerini yok ederken suboxone içerisindeki nalokson maddeside eroin alındıgında çıkan öföri yane kyf duygusunu yok edip opiyatları bloke eder..hem kriz çekilmez hemde opiyatlar nalokson sayesinde bloke olur.
krizler aşıldıkdan sonrada uzunca süre suboxone tedavisi sürer,bunu sebebi içerisindeki buprenorfin sayesinde eroin ve opiyatlara olan aşerme ortadan kaldıgı ğibi beyindeki etkileride kişi tarafından yavaş yavaş unutulur..suboxone ilk alındagı zamanlar kısmı bir keyf verir fakat kullanım dönemi içerisinde bu his kaybolur,siz dozajını arrtırsanız dahi bu işe yaramaz o ilk zaman verilen duygu nalokson sayesiinde asla ğelmez..yani bunun için asla uğraşmayın derim..
suboxone içerisinde bulunan nalokson reseptörlere ğiden eroin ve morfin etkilerini beynin yolladıgı ajan denilen baglantılar,yani reseptörlere ğiden o keyf verici duyguyu ajanların alıp beyine ğötürmesini engeller..bu yüzden naloksonu dil altı yolla almayılıyız yoksa iğne ws ğibi yollarla alındıgında çok şiddetli ğeri çekilme (kriz) yaşarız.bu nalaksonun bloke özelliğinden kaynaklanmaktadır..suboxoneyi kötüye kullanımdan uzak duralım arkadaslar..suboxone yaralı bir ialç oldugu kadar kötuye kullanımda zararlarıda mevcuttur.geçmiş olsun.
Devamını oku...

uyusturucu uzerine ibretlik goruntuler

video

uyuşturucugu batagı ve o bataga düşmüş nice gençler..gençlerin feryadı isyanı yıkılmışlıgı..

uyuşturucu verdiği ilk zamanlarki birkaç haftalık keyfden sonra sizden alacagını hayatınızla tahsil eder..kurtulmak çok büyük inanç meselesi..uzak duralım ,uzak tutalım..

Devamını oku...

subuxone nasıl kullanılır suboxone tedavisi

 
subuxone eroin bagımlılıların tedavisinde kullanılan ve belkide bu illetten kurtulmak için yapılmış en iyi metadondan sonraki ilaçdır.

subuxone eroin bagımlılıların tedavisinde kullanılan ve belkide bu illetten kurtulmak için yapılmış en iyi metadondan sonraki ilaçdır.

suboxone içerisindeki morfin ve kötüye kullanımı engellemek için nalakson maddesi sayesinde bagımlılık tedavisi sırasında eroinin yoksunlugunda oluşan krizleri hemen hemen yoka indiren normal insanlar gibi tedavi sürecinde yaşamanıza olanak saglayan,bence tıb tarihindeki en saygın ilaçdır..

insanlar eroini bırakmak istediklerinde oluşan krizler sebebiyle daha başlamadan tedaviden vazgeçiyorlardı suboxone türkiyeye gelmeden önce..daha önceki tedavi yöntemleri genelde uyutarak krizlerin atlatılması esasına dayansada krizler o kadar agır oluyorduki verilen uyku ilaçları dahi sizi çok kısa süreuyku halinde tutabiliyordu..
subuxone kırmızı recete ile verilmekte olup ametemlerde tahlil sonrası doktorun reçetesi ile alınmaktadır.sokaklarda torbacılar tarafındanda bazı yerlerde tanesi 50 tl ye kadar satılmaktadır.2mg ve 8 mg şeklinde iki çeşidi olup altı gen şeklinde bir yüzünde + işaretine benzer bir amblem vardır.reçete ile eczaneye ğittiğinizde eger sosyal güvenceniz yok ise subuxone ye 170 küsür tl ödemek zorundasınız..
eger gercekden bırakmaya kararlı iseniz suboxone sizin kurtarınız olabilmektedir..yalnız içerisindeki morfin sebebiyle bagımlılık yapma riski fazlacadır..doktor kontrolunde receteyi okuyarak bırakmaya yakın dönemde azaltarak bırakılmalıdır..yoksunluk sendromu etkileri eroininkine benzede nispeten daha hafif ve kısa sürelidir..suboxone aldıgınızda eroine olan ilğiniz fazlasıyla kaybolmaktadır.
yalnız suboxone kullanırken dikkatli olmamız gereken hususlar vardır.reçetede yazdıgı üzere son madde alımından en az 6 saat hatta bence dayabiliyorsanız kendinizi 6 saaten fazla tutmaya çalışın dayannamadıgınız yerde suboxoneyi dilinizin altında eriterek alınız..su ile yutmayınız dil altına koydukdan sonra 2 dakika civarında erimektedir.eridikden sonra bir kaç dakika sıvı birşeyler almayınki dil altındaki kılcal damarlar iyice ilacı emsin krizinizi bitirsin..

ğünde 8 mg lık almıs iseniz 1 tane atıyorsunuzki benim tavsiyem ikiye bolup yarısı sabah yarısı akşam içiniz.unutmayın suboxone almadan en az 6 saat madde almamış olmalısınız ,ayrıyeten suboxone aldıkdan sonra 24 saat madde ve alkolden uzak durunuz..çok tehlikeli bir ilaçdır eger madde ve özellikle alkolle beraber alırsanız.solunum yetmezliği ğibi ölümler ğörülmüştür alkol veya maddele alındıgında.zaten suboxone aldıgınızda 24 saat boyunca içerisindeki nalokson sayesinde eroinin tadını alamaz ve hiç bir şekilde kafasını bulamazssınız..

hepimize geçmiş olsun
Devamını oku...

uyusturucuya ozenti ile baslamak

video-------

malesef genclerimiz mahellede okul cevresinde arkadas grubunda örnek aldıkları özendikleri abileri arkadasları ws gibi kişilerden özenerek madde bagımlılıgına düşmektedirler..
çocuklarımızı bilinçlendirelim..uyuşturucuyu  daha başlamadan çocuklarımıza öğretelim zararlarını anlatalım..hersey çok geç olmadan..,

madde bagımlılıgın nedenleri,uyuşturucuya neden başlanılır,uyuşturucu kullanma yaşı,uyuşturucu kullanma belirtileri,türkiyede madde bagımlıllarının sayısı..


Devamını oku...

bagımlılık nasıl oluşur,bagımlılıgın etkenleri ,madde bağımlılığı nedir


UzmanTV
Bağımlılıklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler


bagımlılık nasıl oluşur,bagımlılıgın etkenleri ,madde bağımlılığı nedir ,maddebagımlılıgı tedavisi, madde bagımlılıgı nasıl gelişir, madde bagımlılıgı

belirtileri, madde bagımlılıgı nasıl anlaşılır ,madde bagımlılıgı videolarıyla bilmek istedikleriniz.. http://uyusturucu-eroin.blogspot.com

Devamını oku...

uyusturucu kullanan kisileri nasil anlariz

uyusturucu kullanan kisileri nasil anlariz?

dısarıdan bakınca fiziki olarak madde kullanan kişileri bir kaç detayla anlayabiliriz..kişi eger son zamanlarda çok zayıflamaya başlamışssa ,sık sık maddi sıkıntı çekiyorsa,özellikle eroin krizlerinde olan  grip belirtileri sık yaşanıyorsa,

yalnız kalıyorsa,uzun süre odasından çıkmıyorsa ,madde kullanma olasılıgı çok fazladır..

eger cevrenizde veya ailenizde bu belirtileri gösteren biri var ise en kısa zamanda önlemini alınız..


--------------

Devamını oku...

denetimli serbestlik ,zorunlu madde tedavisi

türkiyede zorunlu madde tedavisi uyguanabilirmi..

uygulanırsa başarılı olunabilirmi,,kişinin isteği önemlidir,ama uyuşturucunun tam ortasında kişi ne kadar isteyebilirki kurtulmak..acaba zorunlu olarak bir başarı saglabilirmi,,denetimli serbestlik nedir?

yorumlarınız nelerdir arkadaslar ---------------

 denetimli serbestlik

denetimli serbestlik nedir

denetimli serbestlik nedir esrar

denetimli serbestlik kanunu

denetimli serbestlik süresi

denetimli serbestlik dilekçesi


Devamını oku...

madde kullanılması için ısrar

madde kullanılması için size ısrar eden sözde arkadas sevgili dost ws gibi kişilerden en kısa zamanda uzaklaşmalı ve bir daha kesinlikle görüşmemeli o ortamdan uzaklaşmalısınız..

size bunu ikram eden aşağılık serefsiz insan kendi düşdüğü pisliği bildiği halde herğün köpek ğibi insanlara 1 lira 1 lira yalvara yalvara toplayıp madde parasını denkleştirmek için hırsızlık yaptıgını dilendiğini vucudunu sattıgını söylemez,bak der bende bagımlılık varmı,bende birşey varmı gibisinden yalanlara,gaz vermelelerle sizi düşürmeye çalışabilir..böle serefsizlerden kesinlikle uzak durun..bende bunu kullandım ama kimseyi kullanması için ısrar etmedim..

--------------------------- uyuşturucu kullanımının zararları
uyuşturucu kullanımı
uyuşturucu kullanımı nasıl başlar
uyuşturucu kullanmanın kişiye ve topluma zararları
uyuşturucu kullanımının zararları nelerdir
uyuşturucu kullanımı ile mücadele günü
uyuşturucu kullanımının nedenleri
uyuşturucu kullanımı nasıl tespit edilir
uyuşturucu kullanımı ve zararları
uyuşturucu kullanımı nasıl başlar
uyuşturucu kullanımı nasıl bırakılır

Devamını oku...

gençlerin uyuşturucuya karsı kendine güveni 

malesef gençlerimiz uyuşturucuyu hafife almakta bana birşey olmaz düşüncesiyle bu pislikle tanışmakta işin farkına vardıgındada her şey için çok ğeç kalımış olmaktadır..

uyuşturucunun şakası olmaz kendine güveni olmaz,fiziksel güç,cesaret wb gibi özellikler uyuşturucu bagımlılıgı karsısında hiç birşey yaamazlar..uyuşturucu içke erkeklik degil ,aksine acizlikdir..

bana birşey olmaz demeyin..size birşey olur!!!
Devamını oku...

madde kullanımıyla oluşan fiziksel degişikikler uyuşturucu videoları, madde kullanımı videoları, eroin videoları,

madde kullanımıyla oluşan fiziksel değişimler..video herseyi anlatıyor..korkunç gercek..

Devamını oku...

atıyor noktaları eroinman arkadascık


bugun bahceye gidip almış 2 fiş..krizi had safhada burun sümükler foşur foşur..allahın cezası erkanla yane torbacıyla arasıda bozuk çocukluk arkadasları bide..ama arası iyi olsa ğüzel veriyo fişleri..mal iki kişi var yerine..

söz verdiydi geceden her gece verdiği sabah suboxoneyi atıp içmicem diye ama nafile..sunu yazarken yanımda duruyo gene söz veriyo ama bu sefer kesin diyo.

.o bile umudu kesmiş ama en azından bırakıcam diyo..sewmiyor ve sabah suboxoneyi içicek biliyorum ..umarım basarır..neyse almış fişleri geçmiş bahcenin ucra kösesine krizini alıyo..ebru diye kızda ordaydı içiyodu fişini..yoluna bakan 22 yaşında kız..ğüzelde kız ama düşmüş işde bi kere..bazen krizde gelir bahcede bir ton alıp içen pislik var..arkadasım gibi..kız krizde 4 5 noktaya ilişkiye girdiği oluyo..ğelmiş bizimkinin yanına selam kelam ,bizimkide bakmıs krizde degil ama kız attırsana bi nokda..tabi vermiş..3 4 derken 5 olmus..kıza demiş ne yapıyon ne iş..demiş yolundayım ,sana bi fiş alımmı 20 tl ye al demiş,tabi ilişki karsılıgı..ipne ğüzelim kızı 20 tl çakmış..5 noktaya da veriyodu kız ,20 tl ona servet ğibi ğelir..kızada vurmus 1 paketede bahcede..gece suan ..son pektini içiyo sabah içmicem atıcam ilacımı diyo..şimdi sabah bırakmaya basladıgında yazıcam ne yaşıyosa size ğünbe ğün saat saat..belki başarırda birilerine örnek olur bizim zibidi..
kim bilir !!
Devamını oku...

en tehlikeli uyusturucular
narkatikler merkezi sinir sistemi üzerinde etki edip uyku hali uyuşukluğa neden olur ve acıyı geçicide olsa dindirir.narkotik maddelerin daimi ve düzenli alımı sonra çok tehlikeli ve korkunç bagımlılıklar oluşur.

göz bebeklerinde küçülme uyusmuş bir beden, solunum yetmezliği gibi belirtiler morfin zehirlenmesinin işaretidir.

narkorik maddelerin hepsi haşhas ve afyon sakızından meydana gelmektedir.tıbbı alanda kullanılan morfin ham afyondan elde edilmektedir.

eroin bir kaç karısım sonrası bazı asit türlerinin tepkimesiyle sentetik bir madde halini alır.burun ve folyo yolu ,suyla karıstırıldıgında ve kolayca eridiğinden kullanıcılar şırınga yontemini de tercik ederlerki en tehlikeli yontem dir..uyuşturucu maddeler arasında en fazla fiziki ve psikolojik bagımlılık yapan madde olmakla beraber tedavisi zor ve uzun bir sürecdir.krizleri çekilmez bir hal alıp ölüme kadar ğötürebilmektedir.
 DEPRESAN TÜRLERİ
agız yoluyla alınan kasılmalara karsı ,uyku için ,,agrı kesici özellikleri olan barbitüratlar uzun süren kullanımlar sonrasında bagımlılıga yol açar.elli kadar klinikde kullanılan türü hariç 2500 den fazla çeşidi olup uzun veya kısa etkileri süren maddelerdir..diazem roche royhnopol kişiler tarafından suistimal edilen bazı türleridir.
HAKUSINOJEN TÜRLERİ

lsd bu grupun en bilinen türüdür.lysergic be asit cavdar mahmuzuyla oluşan bir türdür.yirmişbeş gramdan daha az bir lsd halisüjen görmeye yeterli bir miktardır..degişik isimler altında degişik renk ve şekillerde tablet biçimine sokulup kullanıcılara pazarlanmaktadır..

Devamını oku...

yarin birakirim yalan

insan dogası  ve beyni bagımlılıga fazlasıyla meyllidir..bagımlılık derken bunun illaki uyuşturucu veya alkol sigara manasında düşünmeyelim..bagımlılık hersey olaabilir..internet bagımlılıgı yemek bagımlılıgı adrenalin bagımlılıgı hoşlandıgınız bir kız veya erkegin bagımlılıgı gibi binlercesi olabilir..

tabi pratikde uyuşturucu vetürevlerinin diğer bagımlılık türlerine nazaran kötü saglıksız ve yasadısı olması ona bir degil hatta birkaç adım öne çıkarıyor..bagımlılıklardan kurtulmak zordur ve meşakatli bir süreçdir..ama düşünürün dediği gibi güzel olan herşey zordur..
 uyuşturucu bagımlılılarının genelde her içimden sonra aldıgı madde her ne ise bugun bunuda içim yeter artık bıkdım usandım diyip akşam yada yarın sabah bırakıyorum demesi,aldıgı malın etkisinin geçmeye balaması ve krize girmesiyle verdiği söz unutulur hele bugunde içim yarın söz ws diyip kendi kendi kandırır..bu sözler verildiği zaman aslında her içimden sonra bir suçluluk duygusu oluşur bagımlıdaki buda maddenin verdiği bir etkidir..özellikle maddi yonden durumu iyi olmayan bagımlılar madde için para yaratırken ailesinin 3 5 lira için çekdiği sıkıntıları gordugunde veya buna benzer olaylarla karsılaştıgında vicdan azabı duyar ve kişide her ne kadar başarıulı olamasada bir kendinden tiksinme nalet etme bırakma arzusu oluşur..artık her madde alışından sonra kendi kendini suçlar kendini bir zavallı olarak görür ve durum kendini umutsuz vaka olarak görüp intahara kadar gider...


      bagımlılıkda kazandıgım tecrübelerde birazdan ,yarın ,haftaya diye bir kavram yoktur..eger oluşmussa bırakma istegi ,bunu ister tıbbı destekle olsun ister kendi başına ,aynı anda devreye sokmak gerekir,,

elinizde olan malı bunuda içim bitti ğibi laflar kendinizi oyalamakdan başka bişey degildir,bu yüzden anında çöpe atılmalı ve planınızı tatbik etmeye başlamalısınız..üstelik o çöpe attıgınız madde sizi daha çok motive edicekdir,çünkü suan sizin için belkide dünyadaki en kıymetli en anlamlı şeyi çöpe atmıssınızdır..bu durumu çevrenizle paylaşın ve ister destek ister desteksiz bu işi sonuna kadar götürün..sanılanın aksine tedavisi yokdur ws gibi laflar tamamen hurafeden ibarettir..normal sigarayı bırakmak uyuşturucuyu bırakmakdan çok çok daha zordur..eroin krizi 1 hafta iken siğaranın yoksunluk sendromları 1 yıla kadar ğitmektedir..uyuşturucuyu eski çevrenizden koptugunuzda ğörmessiniz ama siğara legal oldugundan heryerde kendi evinizde dahi karsnıza çıkar..bu kadar zor birşeyi özellikle son yıllarda binlerce insan bırakırken ondan daha kolay olan uyuşturucuyu bırakmak sizin için zor ama kısa bir dönemdir..o kısa dönemin bitmesiyle artık herşey sizin iradenizde..siğara ğibi çok zor birşey bırakılıyorsa demekki uyuşturucunun tedavisi yoktur hurafesi tamamen yalandır..

arkadaslar ayagınızı sıkan ayakakabıyı bugunde ğiyim arın bir daha ğiymem diye nasıl demiyorsanız bagımlılıgınıza yarın bitirim demeyin..kararınızı verin herseyi silin ve atın..başarısız olabilirsiniz..tekrar deneyin..her deneme size tecrube kazandıracak..nerede hata yapıyorsunuz ögreneceksiniz..500 defamı denediniz olmadımı..demekki bırakmaya 500 adım yaklaşmıssınızdır..

dünya ğüzel bir yerdir..ayık kafayla inanın dahada ğüzeldir..

Devamını oku...

ecstasy lsd anfitamin uyusturucu haplar


ecstasy lsd anfitamin uyusturucu haplar
ecstasy lsd anfitamin uyusturucu haplar

ecstasy lsd anfitamin uyusturucu haplar cesit cesit üretilen her defasında dahada agır beyni uyusturan maddelerin en kötülerinden..

uyusturucu hapların çok çeşidi wardır ama genel olarak ortak yönleri hemen aynıdır..inanılmaz geçici ve yalan enerji kafanın bulanıklaşması sahte bir mutluluk ve bazılarında korkusuzluk...uyuşturucu hapları genelde içe kapanık korkak ve zıplayıp oynamayı egleneceyi seven genc kesim tercik etmektedir..içerisindeki anfitamin son dönemdeki memfitamin  maddesi sebebiyle inanılmaz bir enerji verir.saatlerce hatta içildiği sürece günlerce yemek yemeden yorulmadan uyumadan yaşanabilir.bilinen odurki ikinci dünya savasında hitler kendide dahil askerlerine anfetamin vermiştir.bundan 15 ile 20 sene önce zayıflama hapı furyasında belirli doz şeklinde kanuni olarak zayıflama haplarında anfetamin bulunmaktaydı..daha sonraları tıpkı eroin gibi bagımlılık yapması beyine olan zararları ve dünya kalp vakfı tarafıondan kalbin en büyük düşmanlarından seçilmesiyle dünyada yasaklanmış ve yer altına inmiştir..hap diğer uyuşturucu maddelere göre kalbi çok fazla yordugundan ölüm riski çok fazladır ki özellikle kalb ve solunum yollarında sorunu olan kişilerde ölüm vakalarına rastlanmıstır..en son olarak sanatcı azer bülbül  otel odasındaki bayanın anlattıgına göre hap almış ve geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir..

 sokaklardaki adı şeker,yıldız,exs,fişek ,ws olarak geçmektedir..alınan hap ile beraberinde genelde patlamak diye tabir edilen yani alınan uyuşturucu hapın vucutta daha çabuk yayılması ve etkisinin daha fazla olması sebebiyle alkol özellikle bira ve esrar ile tercih edilmektedir.

zaten kalbi başlı başına yoran hap birde bu maddelerin ve alkolunde etkisiyle had safhaya çıkmıştır..bagımlı oldugum dönemde bir kaç sefer dısında kullanmadıgım ve haz almadıgım haplardan hep uzak kalmısımdır..

diğer maddelerin zararı tartışılmazken bu maddenin zararları çok çok daha fazladır..bagımlılık yapar fakat eroin gibi krize sokmasada kafasını aramak diye tabir edilen sokak diliyle ,hapın verdiği enerjiyi tekrar yaşamak isteği insanı boşluga sinre ve strese düşürür.
hap alındıkdan sonra genelde ilk 24 saat uykusuz geçer ,alan kişi çok fazla terler ve çok fazla sıvı tüketir..çok kötü bir koku yayar,sanılanın aksine cinselliğe bir faydası yokdur..verdiği enerji hareketleri hızlandırabilir fakat cinsellikde yapılan aktivite dısında fazladan bir boşalma söz konusu degildir..aksine hapın etkisi geçdikden sonra yapılan fazladan hareket dolayısıyla belde ve vucutta agrılar oluşur..
  bagımlılık sürecimde tasvip etmediğim ve pek kullanmadıgım bu uyuşturucu türünden uzak duralım arkadaslar..cezaevlerindeki çogu insan hapın verdiği korkusuzluk ve beynin kendini tripe sokması sonucu cinayet hırsızlık gibi olayların başlıca sorumlusudur...hap sadece sizin o anki kafanızı degil geleceginizide etkiler...
Devamını oku...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...