23 Temmuz 2013 Salı

en tehlikeli uyusturucular
narkatikler merkezi sinir sistemi üzerinde etki edip uyku hali uyuşukluğa neden olur ve acıyı geçicide olsa dindirir.narkotik maddelerin daimi ve düzenli alımı sonra çok tehlikeli ve korkunç bagımlılıklar oluşur.

göz bebeklerinde küçülme uyusmuş bir beden, solunum yetmezliği gibi belirtiler morfin zehirlenmesinin işaretidir.

narkorik maddelerin hepsi haşhas ve afyon sakızından meydana gelmektedir.tıbbı alanda kullanılan morfin ham afyondan elde edilmektedir.

eroin bir kaç karısım sonrası bazı asit türlerinin tepkimesiyle sentetik bir madde halini alır.burun ve folyo yolu ,suyla karıstırıldıgında ve kolayca eridiğinden kullanıcılar şırınga yontemini de tercik ederlerki en tehlikeli yontem dir..uyuşturucu maddeler arasında en fazla fiziki ve psikolojik bagımlılık yapan madde olmakla beraber tedavisi zor ve uzun bir sürecdir.krizleri çekilmez bir hal alıp ölüme kadar ğötürebilmektedir.
 DEPRESAN TÜRLERİ
agız yoluyla alınan kasılmalara karsı ,uyku için ,,agrı kesici özellikleri olan barbitüratlar uzun süren kullanımlar sonrasında bagımlılıga yol açar.elli kadar klinikde kullanılan türü hariç 2500 den fazla çeşidi olup uzun veya kısa etkileri süren maddelerdir..diazem roche royhnopol kişiler tarafından suistimal edilen bazı türleridir.
HAKUSINOJEN TÜRLERİ

lsd bu grupun en bilinen türüdür.lysergic be asit cavdar mahmuzuyla oluşan bir türdür.yirmişbeş gramdan daha az bir lsd halisüjen görmeye yeterli bir miktardır..degişik isimler altında degişik renk ve şekillerde tablet biçimine sokulup kullanıcılara pazarlanmaktadır..

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz