28 Temmuz 2013 Pazar

kafein ve yuksek tansiyon

 
kafein, kafein yüksek tansiyon, kafein  yüksek kan basıncına neden olurmu, UYUSTURUCUYA HAYIR, kafein bagımlılıgı, kafeinli içecekler,

Kafein eger sizde  yüksek tansiyon yoksa bile, kan basıncında kısa, ama ani artışa neden olabilir. . Kafein damarların genişlemesine yardımcı olan hormonun etkileşime geçmesine neden olabilir..  

kafein böbreküstü bezlerini  kan basıncı arttırmak için neden olan adrenalinin daha fazla serbest kalmasına neden olabilmektedir.
Düzenli olarak kafeinli içecekler içenlerle içmeyenler arasında yapılan arastırmada düzenli içenlerin kan basıncı daha yüksek çıkmıstır. Düzenli olarak kafeinli içecekler içmek bagımlılık için tolerans geliştirmektedir.ama şuda varki kan basıncının çıkması kişiden kişiyede degişmektedir. Sonuç olarak, kafein, kan basıncı üzerinde uzun süreli bir etkisi bulunmamaktadır.  kafein yaşlı ve  aşırı kilolu olan kişilerde güçlü bir kan basıncı artan etkisi gibi yapabilmektedir.tabi aşırısı alındıgında.

Eğer yüksek tansiyon varsa,kafeini sınırlamak ve dktorunuza başvurmanız gerekmektedir.  Eğer kan basıncı üzerinde kafein etkisini endişe ediyorsanız, bir gün içerisinde 200 miligram  kafein miktarını sınırlayın... 

 Kahve ve diğer içeceklerde kafein miktarı markaya göre değişir unutmayın. ayrıca egzersiz ve spor zaten kan basıncısınızı ve kalp atımınızı hızlandıracagından spor öncesi kafein alımından kaçının.

eger kafeinin tansiyonunuzu yükseltiğinizi düşünüyorsanız evde bunu deneyebilirsiniz.30 ve 60 dakikalarda birer fincan kahve için içmeden önceki degerlerle 30 ve 60 dakikadaki degerlerinizi ölçün..

yükselme varmı yokmu ğörürsünüz. eger kafein bagımlısıysanız ve bırakmak istiyorsanız bir iki hafta içerisinde yavas yavaş bırakın,aksi takdirde başağrıları ortaya çıkabilir.

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz