25 Haziran 2013 Salı

eroin bagımlılıgı nasıl oluşur

eroin bagımlılıgı nasıl oluşur
eroin uyuşturuculariçinde en çabuk bagımlılık yapan maddedir..bagımlıolmak bir o kadar kolay iken bırakmakçok daha zor hatta çok iyi bir tedavi iyi birpsikolojik destek  ve tedav rası çok büyükdikkat ister..
dönülen eski ortam veyahutinsan ruhunda olan bir boşluk sıkıntı stres bir anda okadar tedavinin çilenin sıkıntının boşa ğitmesine neden olur..bu yüzden çok dikkat edilmeli mükemmel bir irade oluşturulmalıdır..
insanlar arasında genelde eroin bir veya birkaçiçimde fiziki ve psikolojik bagımlılık yapar diye yaygın bir  söylenti var..aslında kısmen de olsa doğrudur amağelişen bagımlılık eroinden ziyade içiciler arasındaki deyimiyle kafasını aramatibbi olarak açıklaması ise oföri duyguyu tekrar yaşama isteğidir..
eroinin ilk zamanlarda içilmesiyle oluşan ve bagımlıolundugunda asla bir daha o duyguyu yaşayamayacagınız sadece içmediğinizde oluşan krizi  atlatmak için içeceginiz o  ilk kafasını arama duygusu bagımlılıgı başlatır.
eroin bagımlılıgı eger kişinin hayatında daha önceden uyuşturucu kullanımı var ise esrar kokain hap vs kafası çok farklıoluşu insanı iyimserliğegarip bir mutlluluga rahatlamaya ğötürmesiilkiçen birini ikinci  ondan sonra üçüncü içmeye teşvik ederki bu böyle ğider eger bırakılmaz ise..
eroin bagımlılıgı eger iğne değilse rutin olarak 10 ile 15 ğün arasında içilen ve herğeçen ğün o ilk kafasının arayışıyla dozajını yükselteren alınan maddenin zaman içersinde hücrelere yerleşmesi 15 ğünden sonra içilmediğindeoluşan belki çok agır olmasada yoksunluk sendromu yani eroin krizini atlatmak için teleşla tekrar içilmesi için beynin yapdıgı baskıyla
arayışa düşürmesi bagımlılıgın ilk başlangıcıdır..yani aslında kimse ilk bir kaçiçimle fiziki ve psikolojik  olarak kriz yaşamadıgı için bagımlı değildir..sadece o ilk içimlerdeoluşan sahte iyimserlikcekici ve cazip ğelmiştir..daha önce esrar hap ws kullanan kişilerin bu maddeleri ara sıra ara verdiklerinde fazla bir sıkıntıolmayısı sebebiyle eroininde aynı şekilde olacagını sanmaları,kendilerine aşırıgüvenmeleri,bana bir  şey olmaz mantıgı zaman içerisinde insanı bagımlılıga götürmektedir.
eroin malesef çagımız uyuşturucu hastalıgının en illet en kötüen ölümcül maddesidir..bagımlılık süreci inanılmaz kısadır ,tedavi süreci ise bir ömür boyudur,,eroinden on yıllarca uzak duran birkimse küçücükbirparcaiçimle bir şey olmazmantıgıyla bir anda tekrardan kendini o bataklıkda bulabilmektedir..
her ne olursa olsun arkadaslar söz konusu eroin ise asla kendinize güvenmeyiniz.eroin sizden çok daha kuvvetli dirayetli güçlü insanları pençesine alıp bitirmiştir..eroinin hikayesi asla bitmez ,eger siz onu bitirip ebedi şekilde gömmez iseniz..
eroin ,eroin bagımlılıgı,eroine ne kadar zaman bagımlıolunur,kaç kere içmekle eroin bagımlısı olunur
aglatan güldüren sinirlendiren esrar gibi bilinen yanlış hurafeler...

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz