2 Ağustos 2013 Cuma

sigara birakma ilaci Chantix alkol bagimliligi icin kullanilabilirmi


Chantix

günümüz sorunların olan alkolizm ile ilğili çalışmalar devam ederken tıb adamlarını yaptıgı araştırmalar siğara bırakma ilaçlarının alkolizm ile mücadelede işe yarayacagına dair deneyler yapılmaktadır. Çalışmalar Vareniklin (Chantix adı altında pazarlanan),,sigara bırakma ilacının alkol bırakma tedavisi gören kişilerde alkole karsı olan özlemi ihtiyacı sıkıntıyı  önemli ölçüde düşürdüğü ,alkol alımının bırakılmasıyla oluşan psikolojik  sıkıntıların bir ölçüde bu ialçlarla düzeldiği ortaya çıkmıştır.

Alkol bağımlılığı içilmediğinde özlem duyulan ,fiziki ve psikolojik sorunlar ortaya çıkaran ,yoksunluk sendromları yaşatan sıkıntı hüzün odaklanamama terleme kusma gibi ws belirtelere neden olan kronik bir hastalıkdır..

Bir sigara bırakma ilacı olarak vareniklin ,yapılan testlerin  ilk çalışmalarında  aynı zamanda alkol sorunları tedavi etmek için etkili olabilecegi belirtildi.Vareniklin (Chantix ) kısmen nikotinik asetilkolin, nikotin ve alkol bozukluklarında  moleküler hedef reseptörleri uyararak çalışma prensibiyle işler. Bu hipotez Vareniklinin alkol tüketimi azalttığını gösterdigi gibi,denek hayvanları üzerinde yapılan çalışmalardada ciddi başarılar elde edilmişdir.

Vareniklinin en sık görülen yan etkileri bulantı, anormal rüyalar, ve kabızlık vardı ve bu etkiler genelde hafif dereceli olarak geçmektedir.. Araştırmacılar alkol sorunu için Chantix in gelişitirme ve arastırma safhasında büyük umutlar beslediklerini ,siğarada olan etkilerini ,alkol için daha gelirştirmek amacıyla deneylerine devam ediceklerini belirttiler.

kişisel arastırmalarım sonucunda hazırladıgım bu yazıdaki bilim adamları ve arastırmalar amerikalı bilim adamlarının  arastırma ve sonuclarıdır.amerikadaki ulusal saglık örgütü tarafından hazılanan makalede bu bilğilere yer verilmişdir arkadaslar. 

alkol alerjisi tedavisi

alkol tedavisi aşamaları

alkol tedavisi adana

alkol tedavisi amatem

alkol tedavisi bitkisel

alkol tedavisinde bitkisel çözüm

alkol tedavisinde beslenme

alkol bağımlılığı tedavisi

alkol detoksifikasyon tedavisi

alkol tedavi doktoru

alkol tedavisi yapan devlet hastaneleri

alkol tedavi merkezleri gaziantep

alkol tedavisi görenler

alkol tedavisinde hipnoz

alkol tedavisi hangi hastanede yapılır

alkol tedavisi ilaçları

alkol tedavisi ne kadar sürer

alkol tedavisi amatem

alkol tedavisi yöntemleri

Secilmişler

suboxone bagimliligi ve sonuclari

      Suboxone.eroinin turkiyedeki arindirmadan sonra kullanilan etkisi kisiye gore sonuclari olan ama bir okadarda sıkıntilari olan bir il...

Sevdikleriniz